Aktuality

15. 9. 2020

Lídři kandidátek pro nadcházející volby v Pardubickém kraji v debatě ČT24 diskutovali o tom, jak se regionu daří vypořádávat s akutní koronavirovou pandemií a jak financovat sociální služby.

17. 6. 2020

Jak jsme byli všichni informováni, předseda senátu ČR, pan Miloš Vystrčil poletí navštívit Tchaj-wan od 30.8 do 5.9. Spolu s ním poletí někteří podnikatelé. Později zase přišla zpráva, že ti podnikatelé nepoletí.

8. 6. 2020

02.06.2020 byl v Parlamentních listech uveřejněn můj článek, „Nebetyčná hloupost nebo odsouzení hodný záměr?“. Reagoval jsem jím jednak na události posledních dnů u nás, a rovněž na smrt občana černé pleti v USA. Bohužel jsem se spokojil pouze s informacemi, které byly uveřejněny o usmrcení tohoto člověka v našich médiích, stejně tak o bouřích, které následovaly v USA.

5. 6. 2020

Koronovirová krize se chýlí ke konci. Skutečně? Mizí roušky ze všech obličejů. Lidé chodí do práce, děti do škol, aspoň ti a ty, kteří a které chtějí. Jsou otevírány restaurace, kina, divadla, muzea, stadiony, ale také i hranice. Život se vrací do svého normálu. Jenže zní stále častěji varování před podzimní koronovirovou pandémií a dalšími nákazami.

20. 5. 2020

Zase u nás nastaly pokusy změnit politickou scénu jinak, než rozhodli občané ve volbách. I když nutno přiznat, že se již jedná o přípravu na podzimní volby do třetiny Senátu a Krajských zastupitelstev.

15. 5. 2020

Zase jsme díky médiím a nyní hlavně komunálním politikům v Praze, o něco chytřejší.

12. 5. 2020

Vážení spoluobčané, soudružky a soudruzi,

12. 5. 2020

Dne 8. května 2020 komunisté ve Vysokém Mýtě, jako každý rok, uctili u hrobů na místním hřbitově Sovětské vojáky, kteří položili své životy při osvobozování města na konci druhé světové války. Velice si vážíme těchto vojáků, vždyť nám přinesli svobodu a sami přišli o to nejcennější, o své mladé životy.

12. 5. 2020

Komunisté z České Třebové ani v roce 75. výročí osvobození Československa nezapomněli na žádný z pomníků padlých hrdinů na území svého města. U každého položili květiny a v tiché vzpomínce uctili památku našich osvoboditelů.

12. 5. 2020

V obci Rudoltice se tradičně pietní vzpomínka koná u hrobu neznámých obětí  - vojenských zajatců pohřbených na místním hřbitově.

12. 5. 2020

Člen OV KSČM Jan Dvořák s rodinou uctili památku padlých vojáků Rudé armády tichou vzpomínkou a položením kytičky na hrob jednoho z padlých vojáků v obci Lanšperk.
 

11. 5. 2020

Jménem Komunistické strany Čech a Moravy se ostře ohrazujeme proti podpisu Prohlášení ministrů zahraničních věcí Bulharska, České republiky, Estonska, Maďarska, Lotyšska, Litvy, Polska, Rumunska, Slovenska a Spojených států amerických k 75. výročí konce II.

8. 5. 2020

Druhá světová válka byla nejstrašnější válka v dosavadní historii lidstva rozpoutaná fašistickým nacistickým Německem, fašistickým Japonskem a jejich fašistickým satelitem Itálii, za mnohé podpory řady dalších fašistických či k fašismu se přiklánějících států.

8. 5. 2020

V normálních zemích bych nemusela obhajovat osvoboditele. Vzhledem k tomu, jak velký prostor ale dostávají panáci typu Hřiba, Koláře a Novotného jsem se v předvečer 75. výročí osvobození rozhodla natočit toto video:

7. 5. 2020

Pavel Kováčik, poslanec a předseda Poslaneckého klubu KSČM, se rozhodl věnovat finanční dar znojemské nemocnici jako poděkování za péči, kterou věnuje občanům i v době pandemie koronaviru. Odeslal na účet nemocnice 100 000 Kč, zdravotníci rozhodnou, jak tyto peníze použijí.

5. 5. 2020

Komunisté podmiňují toleranci Babišově vládě jednáními o ochraně vody. Novinářům to sdělil místopředseda ÚV KSČM a předseda sněmovního mandátového a imunitního výboru Stanislav Grospič. Liknavost už nehodlají přehlížet.

1. 5. 2020

Vážení spoluobčané, soudružky a soudruzi, přátelé,

1. 5. 2020

Jaký byl vlastně první máj roku 1890 v Praze na Střeleckém ostrově? Jan Neruda jím byl zcela uchvácen. A ten kdo dodnes nahlíží, srdcem Nerudy na celý ten prvomájový den se určitě cítí také slavnostně. Máj roku 1890 však neměl být rudý jen záplavou dělnických praporů, karafiátů a kravat.

14. 4. 2020

"EU jednoznačně zklamala. A plakat nad tím, že nemůže nic moc dělat, protože to nemá v kompetenci, mi přijde jako naprosto hrozné zdůvodnění. Kubánští lékaři asi taky neměli starost o Italy v náplni práce, ale přesto přiletěli pomáhat.

10. 4. 2020

Poděkování straně za šťastně přožitý život je článek našeho člena KSČM z Vysokého Mýta, který vyšel 7. dubna 2020 v Haló novinách. Přečíst si ho můžete rozkliknutím obrázku zde:

6. 4. 2020

Stát by se mohl stát spolumajitelem strategicky významných soukromých podniků, pokud by se kvůli ekonomickým dopadům epidemie koronaviru dostaly do potíží.

Stránky