Vyšetřování Prezidenta Bidena

13. 9. 2023

McCarthy uvedl obvinění ze „zneužívání moci, obstrukce a korupce“ ze strany sněmovních panelů.

Vyjmenoval obvinění ze „zneužití moci, obstrukce a korupce“ vznesená proti Bidenovi několika výbory pod vedením GOP, které prezidenta vyšetřovaly.

"Prostřednictvím našeho vyšetřování jsme zjistili, že prezident Biden lhal americkému lidu o svých vlastních znalostech zahraničních obchodních jednání své rodiny. Očití svědci vypověděli, že prezident se připojil k mnoha telefonátům a měl četné interakce, večeře vyústily v auta a miliony lidí." dolarů do jeho synů a obchodních partnerů jeho syna,“ řekl McCarthy.

"Víme, že bankovní záznamy ukazují, že platby ve výši téměř 20 milionů dolarů byly nasměrovány členům rodiny Bidenových a společníkům prostřednictvím různých společností Shell. Samotné ministerstvo financí má více než 150 transakcí zahrnujících rodinu Bidenových. Další obchodní partneři, kteří byli označeni za podezřelou aktivitu americkými bankami. Dokonce i důvěryhodný informátor FBI obvinil rodinu Bidenových z úplatku. Biden využil svou oficiální kancelář ke koordinaci s obchodními partnery Huntera Bidena ohledně Hunterovy role v Burisma, ukrajinské energetické společnosti“.

 

Uzavřel: "Nakonec, navzdory těmto závažným obviněním, se zdá, že prezidentově rodině bylo ze strany Bidenovy vlastní administrativy nabídnuto zvláštní zacházení. Zacházení, kterého by se jinak nedostalo, kdyby nebyli příbuzní s prezidentem. Toto jsou obvinění ze zneužití pravomoci , obstrukce a korupci a chtějí další vyšetřování Sněmovnou reprezentantů."

Dříve Fox News potvrdilo, že McCarthy dnes sdělí sněmovním republikánům, že zahájení vyšetřování obžaloby proti Bidenovi je „logickým dalším krokem“ pro jejich vyšetřování. Vyšetřování je prvním krokem procesu impeachmentu, kdy se shromažďují důkazy pro články nebo obvinění z impeachmentu proti úředníkovi.

Konference Sněmovny reprezentantů plánuje uspořádat ve čtvrtek ráno schůzku klíčových předsedů výborů, aby představili svá nejnovější zjištění a stav vyšetřování rodiny Bidenových. Předsedové výborů dohlížejících na vyšetřování budou informovat řadové zákonodárce.

 

 

 

 

Autor: 
MV.
Zdroj: 
FOX NEWS