Snaha USA zajistit si s Vietnamskou socilistickou reoublikou lepší vztahy.

12. 9. 2023

USA jdou do komunstického Vietnamu s prosíkem ?

Čína důvěřuje vietnamským vazbám navzdory tomu, že USA uzavřely partnerství s Vietnamem.

Washington se ideologicky liší od Hanoje, zatímco vazby CPC-CPV / KS.Číny a KS.Vietnamu /zůstávají pevné.

 

 

 

 

Když USA povýšily své vztahy s Vietnamem na úroveň komplexního strategického partnerství, prezident Joe Biden nadále skrýval svůj pokus využít vztah k „odstranění rizika“ z potenciálních situací, které by mohly nastat v budoucnu, až USA ztratí kontrolu nad napětím s Čínou a experti v pondělí uvedli, že tento akt "sebeobjevení" jen činí skutečný záměr stojící za rozvíjejícími se vztahy Washingtonu s Hanojí zjevnější.

Čínští analytici také uvedli, že Čína je ohledně rozvoje vietnamsko-amerických vztahů klidná, protože Čína má důvěru a vzájemnou důvěru ve svého přátelského socialistického souseda. Povaha čínsko-vietnamských vazeb je řízena vztahem mezi Komunistickou stranou Číny (CPC) a Komunistickou stranou Vietnamu (CPV). USA, které jsou nepřátelské vůči socialismu, nikdy nedosáhnou „komplexního strategického partnerství“ jaké má Vietnam s Čínou.

Mao Ning, mluvčí čínského ministerstva zahraničí, v reakci na otázku týkající se čínského komentáře k americko-vietnamským vazbám v pondělí na každodenní tiskové konferenci řekl, že „všimli jsme si, že Vietnam opakovaně zdůrazňoval, že rozvíjející se dlouhodobé, stabilní a zdravé vietnamsko-čínské vztahy byly vždy nejvyšší prioritou vietnamské diplomacie, stejně jako nejvyšší prioritou vietnamských externích výměn."

Autor: 
MV.
Zdroj: 
Global Time